Blindfriendly Piatok 20. 9. 2019 | Meniny má Ľuboslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kaštieľ v Stupave župa predávať nebude

Bratislavská župa nepredáva a ani neplánuje predať kaštieľ v Stupave, v ktorom je domov sociálnych služieb s 200 klientmi. Naopak, cieľom župy je skvalitniť poskytovanie sociálnych služieb.

 
„Máme tu druhý pokus zneužiť na predvolebnú kampaň inú sociálne zraniteľnú skupinu. Kandidát na župana Daniel Krajcer formou platenej inzercie rozširuje informácie, že župa chce predať kaštieľ. Nič také sa nechystá, tieto informácie sú nepravdivé,“ povedal podpredseda BSK Ivo Nesrovnal. Tieto snahy môžu podľa vicežupana súvisieť s maskovaním kauzy nedokončeného predaja kaštieľa v Budemriciach v čase, kedy bol minister kultúry Daniel Krajcer. „Exminister stihol z kaštieľa vyhodiť spisovateľov, ale nestihol ho predať a pravdepodobne jedným z motívov jeho kandidatúry je predať stupavský kaštieľ,“ doplnil Ivo Nesrovnal. V stupavskom kaštieli je dnes 200 klientov a poberateľov sociálnych služieb.
 
„Kaštieľ poskytuje svoje služby na vysokej úrovni a snažíme sa aj skvalitňovať tieto služby,“ zdôraznila podpredsedníčka BSK Gabriella Németh. Ako tiež uviedla, krajskí poslanci schválili zámery v Koncepcii poskytovania sociálnych služieb v BSK. „Ak to pán Krajcer s kandidatúrou na predsedu BSK myslí vážne, mal by sa takýchto výrokov zdržať, aby zbytočne nestresoval našich klientov v tomto zariadení a ich rodinných príslušníkov a mal by poznať aspoň také koncepčné materiály, ktoré hovoria o poskytovaní sociálnych služieb v rámci Bratislavského kraja,“ dodala vicežupanka.
 
Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov Kaštieľ poskytuje sociálne služby od roku 1963 v priestoroch budovy, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou. Forma poskytovania sociálnych služieb je celoročná pobytová na čas určitý a neurčitý. Od 1.10.2012 vytvoril BSK v tomto zaradení aj špecializovaný úsek zameraný na prevenciu zhoršovania porúch pamäti s kapacitou 39 miest. Je určený pre prijímateľov sociálnej služby, u ktorých už bola diagnostikovaná demencia rôznej etiológie – napríklad Alzheimerova choroba.