Blindfriendly Štvrtok 9. 4. 2020 | Meniny má Milena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Keramické trhy 2008 v Pezinku

V dňoch od 13. do 16. júna 2008 sa v Pezinku uskutoční 5. ročník obľúbeného podujatia Keramické trhy. Počas troch dní ožije námestie a priľahlé ulice Pezinka keramikou, regionálnymi gastronomickými špecialitami a dobrou hudbou.

 
Na júnových sa návštevníci môžu tešiť na keramické výrobky keramikárov z Poľska, Maďarska, Srbska, Slovinska, Čiech a samozrejme Slovenska. Zmerajú si sily i svoje umenie v súťaži Točenie na kruhu a modelovanie z voľnej ruky. Návštevníci formou ankety určia víťaza súťaže výrobkov keramikárov na tému Čajová súprava.
  
Šikovnosť si budú môcť návštevníci vyskúšať, ak sa podujmú vytočiť si nejaký predmet na hrnčiarskom kruhu. Na svoje si prídu aj deti v detských keramických dielňach. Pod vedením učiteľov z Centra voľného času a študentov SOU na Komenského ulici v Pezinku – obor keramikár sa naučia točiť na keramických kruhoch, alebo modelovať výrobky rukami.
  
Počas celého podujatia bude prebiehať i výstava ak. sochára Mariána Polonského v Galérii Štefana Prokopa a v Malokarpatskom múzeu si môžu záujemcovia pozrieť retrospektívnu výstavu "Štyri roky konania trhov".
 
Usporiadateľmi medzinárodného podujatia keramické trhy sú Bratislavský samosprávny kraj, Malokarpatské múzeum v Pezinku, Mesto Pezinok, Cech keramikov Slovenska, Slovenská ľudová majolika – ĽUVD v Modre, SOU na Komenského ul., Centrum voľného času v Pezinku, DSS na Sibírskej ulici v Bratislave, DSS prof. K. Matulaya v Bratislave a Pezinské kultúrne centrum. O popularite podujatia svedčí aj počet vystavovateľov, ktorých sa v minulom roku na Keramických trhoch zúčastnilo 132 a ich umenie si nenechalo ujsť viac ako 20 000 návštevníkov.
  
  
Viac informácií:
Malokarpatské múzeum v Pezinku
M. R. Štefánika 4, Pezinok
Tel.: 033/641 2057