Blindfriendly Pondelok 14. 10. 2019 | Meniny má Boris Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Konzultácie európskych občanov

Zúročte svoje euroobčianstvo – pýtajte sa a dávajte odporúčania ! V termíne od 3. decembra 2008 do 27. marca 2009 majú občania Európskej únie možnosť zapojiť sa do celoeurópskej diskusie na tému: Ako môže EÚ ovplyvniť našu ekonomickú a sociálnu budúcnosť v globalizovanom svete?

 
Z tejto online diskusie vznikne 10 návrhov, o ktorých bude 50 náhodne vybraných občanov Slovenskej republiky diskutovať v priebehu Konzultácií s občanmi Európy v dňoch 28.-29. marca 2009. Diskusia takéhoto formátu bude prebiehať zároveň vo všetkých členských štátoch EÚ.
 
Už pred súčasnou celosvetovou finančnou krízou prieskumy názorov ukázali, že sa európska verejnosť najviac obáva zvyšujúcich sa cien a rizika nezamestnanosti – a tieto obavy stále rastú a zároveň pribúda zlých správ o stave ekonomiky a pravdepodobných dopadoch týchto javov na životy ľudí. Zatiaľ čo európske inštitúcie začínajú pracovať na nástupcovi Lisabonskej stratégie pre ekonomický rast a konkurencieschopnosť, ktorá by mala byť dokončená po roku 2010, Konzultácie 2009 poskytnú aktuálne a významné vstupné informácie pre politických činiteľov.
 
Návrhy ako ,,Budúcnosť jazykovej politiky v EÚ“ alebo ,,Čo môže EÚ urobiť a za čo sa zasadzovať“ sú zatiaľ najdiskutovanejšími príspevkami. Nanajvýš aktuálnou témou súčasnosti je okrem iných aj otázka ,,Čo môže Európa urobiť, aby vytvorila dobrú sociálnu a ekonomickú budúcnosť pre svojich občanov v globalizovanom svete“. Ako občania žijúci v demokratickom zriadení, v spoločnosti , ktorá si hovorí otvorená, máte možnosť zapojiť sa do celoeurópskeho dialógu a nastoliť tak horúce témy. Toto fórum je Vám otvorené. Tak zapojte sa i Vy do tejto celoeurópskej diskusie na www.konzultacie-europskych-obcanov.eu