Blindfriendly Pondelok 9. 12. 2019 | Meniny má Izabela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Korčuľovanie na štadióne v Hamuliakove bude v stredu zadarmo

 Verejnosť sa môže korčuľovať v stredu na zimnom štadióne v Hamuliakove zadarmo. Podľa predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša je to súčasťou aktivít župy pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji.

 

„Aj takouto formou chceme ľuďom z regiónu priblížiť hokejové majstrovstvá,“ povedal župan. Majiteľ štadióna Martin Liška oceňuje túto iniciatívu a verí, že aj vďaka jarným prázdninám prilákajú na štadión deti s rodičmi aj z okolitých obcí. Hokejová hala Hamíkovo bude k dispozícii od 12:00 do 15:45. Vstup je sponzorovaný Bratislavským samosprávnym krajom, celková suma je 400 eur s DPH, v čom je zarátaný aj prenájom reklamného panela župy na tri mesiace.

Verejnosť sa môže korčuľovať bezplatne každú sobotu napr. vo Vajnoroch, na čom sa dohodli predseda župy Pavol Frešo a starosta mestskej časti Ján Mrva. Kraj na sobotné korčuľovania prispieva sumou 500 eur. Umelé ľadové klzisko funguje vo Vajnoroch už štvrtý rok, korčuľovať sa je možné do teploty +10 stupňov.

Súčasťou aktivít Bratislavského kraja v rámci blížiacich sa majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji je aj sponzorovanie verejného klziska na Hlavnom námestí v Bratislave, župa prispela sumou 5 000 eur. Korčuliari môžu klzisko využívať denne od 10:00 do 22:00 až do konca februára, vstup bude bezplatný. Na projekte sa finančne podieľajú súkromní partneri, najmä spoločnosť Škoda Auto, ktorá klzisko pre Bratislavu prenajala, hlavné mesto hradí iba typické komunálne služby, za prevádzku ľadovej plochy zodpovedá spoločnosť Darwin s.r.o.

Bratislavský kraj je v rokovaní aj s ďalšími prevádzkovateľmi ľadových plôch v Bratislave a v regióne. Vo forme úhrady časti nákladov na prevádzku ľadových plôch podporuje župa v súvislosti s majstrovstvami sveta verejné korčuľovania alebo výučbu korčuľovania škôl v kraji.