Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj chce zrevitalizovať bunkre popri rieke Morava

Bratislavský kraj chce opraviť bunkre popri moravskej cyklotrase a tým aj zatraktívniť túto lokalitu. Bunkre boli súčasťou bratislavského opevnenia. V súvislosti s projektom na obnovu bunkrov má kraj zastupiteľstvom schválené peniaze na obnovu 7 bunkrov v rámci projektu Za mostom. S ich obnovou môže župa začať hneď, ako ich získa do svojho vlastníctva.

 
Podľa župana Pavla Freša sa revitalizovaním bunkrov stane lokalita turisticky príťažlivou. „Revitalizovaním bunkrov, ktoré boli pozdĺž bývalej železnej opony, sa táto trasa stane nielen pre cyklistov ale aj pre korčuliarov a peších turistov stále viac atraktívna,“ povedal.
 
Revitalizácia bunkrov nadväzuje na dobudovanie základnej turistickej infraštruktúry pre kvalitný rozvoj cykloturizmu a turizmu v regiónoch susediacich s cyklomostom v Devínskej Novej Vsi. Renovované bunkre majú zatraktívniť cyklotrasy v danom území a prispieť tak k rozvoju cezhraničného turistického ruchu.
 
V rámci projektov Za mostom a Perimost, ktoré sú spolufinancované z prostriedkov programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007 – 2013, vzniklo v Devínskej Novej Vsi priamo pri Cyklomoste slobody tiež prvé zo štyroch plánovaných cykloturistických odpočívadiel, ktoré pozostáva z dvoch krytých prístreškov a samostatne stojacich stolov s lavicami. K dispozícii je fitness zostava, pre tých najmenších na vybláznenie zase detské ihrisko. V kraji je umiestnených aj 40 nových cyklostojanov. Za uplynulé obdobie pribudol v BSK cyklomost, vyše 100 km nových cyklotrás a župa obnovila značenie na viac ako 300 km cyklistických trás. Na cyklistických podujatiach pre širokú verejnosť, medzi ktoré patria preteky v rámci Župného pohára Na bicykli deťom, zimný a letný MTB maratón či Župná dvadsiatka, sa zúčastnili tisíce ľudí.

EU_Fund.jpg Programmlogo.jpg RECOM_SKAT.jpg