Blindfriendly Utorok 22. 10. 2019 | Meniny má Sergej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj dostal prvých desať žiadostí o učiteľské byty, dokončené budú o pár dní

Prvé učiteľské byty v stredoškolskom internáte na Saratovskej ulici v Dúbravke budú dokončené budúci týždeň. Bratislavská župa chce týmto spôsobom pomáhať školských zamestnancom, aby zo školstva neodchádzali.

 
„Medzi naše priority patrí oblasť školstva a vzdelávania. Vzhľadom na vysoké náklady v Bratislave si uvedomujeme, aké je dôležité prilákať a najmä udržať mladých učiteľov v našom kraji. Preto sme sa rozhodli pomôcť mladým učiteľským rodinám aj takouto formou,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
 
Pre školských zamestnancov a ich rodiny je v internáte vyčlenená jedna chodba. Už budúci týždeň budú na nej dokončené dva prvé byty pre mladé učiteľské rodiny, postupne Bratislavský kraj sprevádzkuje celú chodbu. V bytoch budú dve miestnosti, samostatná kuchynka a sociálne zariadenie. Náklady na vybudovanie jedného bytu sú cca 15-tisíc eur. Na chodbe pribudne aj odkladacia miestnosť, aby rodiny nemuseli všetky veci skladovať v bytoch.
 

Okrem toho môžu učitelia bývať v už existujúcich zariadeniach. V minulom školskom roku bolo takto v krajských internátoch ubytovaných 83 pedagogických zamestnancov a 27 nepedagogických, pričom výška nájomného sa pohybuje od 33 eur do 160 eur podľa vybavenosti, podmienok a kvality ubytovania.