Blindfriendly Pondelok 9. 12. 2019 | Meniny má Izabela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj, mesto aj aktivisti chcú o ropovode verejnú diskusiu

Bratislavský kraj, hlavné mesto aj občianski aktivisti chcú okrem odbornej aj verejnú diskusiu o ropovode, ktorý by mal viesť cez Bratislavu. Ministerstvo hospodárstva prisľúbilo podľa primátora najskôr odbornú diskusia, prizvaní budú aj zástupcovia ministerstva životného prostredia. Odborná diskusia by sa mala konať na prelome septembra a októbra. Samosprávy následne žiadajú aj verejnú diskusiu s občanmi.

 
„Je potrebné ísť aj na verejnú diskusiu s občanmi, aj oni musia poznať argumenty prečo áno, prečo nie, aké sú riziká a ako chce ministerstvo tie riziká zvládnuť,“ povedal primátor Milan Ftáčnik. Župa s ministrom hospodárstva rokovala v polovici júla v rámci prípravy územného plánu BSK, podľa podpredsedu BSK Martina Bertu nastal posun najmä v tom, že v novom územnom pláne kraja nebude presne špecifikovaná trasa plánovaného ropovodu, ako je to v terajšom územnom pláne. „Presunuli sme to do roviny prepojenia ropovodu Družba - Schwechat, ktoré dáva do hry späť aj severný variant, severný koridor, čo je výrazný posun, lebo nie je v hre len južný variant, ale bude sa diskutovať aj o tom severnom,“ uviedol. Podpredseda kraja zároveň dodal, že záväzok vlády, ktorá zaviazala ministerstvo hospodárstva rokovať so samosprávou o ropovode, stále trvá.
 
Miroslav Dragun z OZ Nie ropovodu zdôraznil, že kraju, mestu aj občanom stále chýbajú informácie o projekte zo strany ministerstva hospodárstva a spoločnosti Transpetrol, na ktoré čakajú od júla.