Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj ponúka v Pezinku počas leta výstavy

V Malokarpatskom múzeu bude dnes o piatej popoludní vernisáž výstavy Všetko je v poriadku – výber z tvorby Andreja Friča a Malokarpatská knižnica v Pezinku pripravila výstavu pri príležitosti 90. výročia hasičskej tlače na Slovensku. Aj tú otvoria dnes o 17:00.

 
„Snažíme sa, aby obyvatelia Bratislavskej župy aj jej návštevníci mali čo najviac možností kultúrne sa vyžiť. Verím, že výstavy, ktoré počas leta ponúka Pezinok, budú pre ľudí pútavé,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
 
Výstava v Malokarpatskom múzeu v Pezinku bude venovaná mladému umelcovi Andrejovi Fričovi, rodákovi z Pezinka. Ten sa od maľby, grafiky a kresieb prepracoval aj ku keramike a keramickej plastike. Pre generačne spriaznených je Andrej Frič tým, kto odkrýva všetko, čo v civilnom živote všetci ukrývame. Vo svojej tvorbe preniká pod povrchy myšlienok, pocitov a vecí. Strháva obaly a pripúšťa, že v každom z nás je pochybovač, melancholik či zlostník. Vo svojej tvorbe sa dotýka foriem typických pre dekadenciu, ale aj existenciálnych problémov ľudskej psychiky. Výstava v pezinskom múzeu potrvá do 4. augusta.
 
Vernisáž dnes odštartuje aj výstavu v Malokarpatskej knižnici v Pezinku. Pri príležitosti 90. výročia hasičskej tlače na Slovensku si bude možné pozrieť časopis Dobrovoľnej požiarnej ochrany Požiarnik a jeho predchodcu Hasičské listy. Vystavené články budú venované činnosti a osobnostiam hasičstva z regiónu. Výstava v knižnici potrvá až do 12. augusta.
 
Malokarpatské múzeum v Pezinku aj Malokarpatská knižnica v Pezinku sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.