Blindfriendly Sobota 14. 12. 2019 | Meniny má Branislava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj prezentoval v Bruseli turistický ruch a cykloturistiku

 Pri príležitosti Dňa Európy sa v Bruseli uskutočnilo tradičné podujatie Deň otvorených dverí európskych inštitúcií, kedy európske inštitúcie sprístupnili svoje priestory širokej verejnosti.

 
Záujemcovia si mohli pozrieť Európsky parlament, Radu Európskej únie, Európsku komisiu, Európsky hospodársky a sociálny výbor a Výbor regiónov. Už tradične sa podujatia zúčastnil aj Bratislavský kraj, ktorý prezentoval turistický ruch, jeho potenciál a tiež rozvoj cykloturistiky v regióne.
 
„Cestovný ruch aj cykloturistika patria medzi naše priority. Dôkazom toho je napríklad množstvo nových cyklotrás, postavili sme cyklomost, ktorý spája Devínsku Novú Ves a rakúsky Schlosshof. Bratislavský kraj je aj vďaka turizmu a cykloturistike stále vyhľadávanejší, o čom svedčí aj rastúci počet návštevníkov,“ uviedol bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Lákadlom pre návštevníkov stánku BSK tradičné bratislavské rožky a pagáčiky, ktoré pripravili študenti Strednej odbornej školy Farského, škola je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavskej župy. Pripravených bolo množstvo propagačných materiálov z oblasti turistických atrakcií, športu, kultúry, histórie a tiež rôzne darčeky ako perá, magnetky, tašky, pršiplášte s logom BSK.