Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj pristúpil k Charte viacúrovňového riadenia v Európe

Bratislavský samosprávny kraj sa pripojil k 86 signatárom Charty viacúrovňového riadenia v Európe. Jej hlavným cieľom je spájať regióny a mestá v Európe a zároveň podporovať praktické projekty viacúrovňovej spolupráce. Charta formálne stanovuje niekoľko spoločných hodnôt a uvádza praktické postupy dobrej správy veci verejných v EÚ.

 
„Podpísanie Charty posilňuje väzby medzi Európskou úniou, členskými štátmi, miestnymi a regionálnymi samosprávami, prispieva k hlbšej integrácii EÚ a pomáha prekonávať administratívne prekážky pri uplatňovaní predpisov. Našou snahou bude teda spoločne hľadať politické riešenia, ktoré zohľadňujú potreby občanov,“ priblížil predseda BSK Pavol Frešo. Signatári sa zároveň zaväzujú podporovať účasť občanov v politickom cykle a uplatňovať viacúrovňové riadenie pri každodennej tvorbe a realizácii politiky, a to aj prostredníctvom novátorských a digitálnych riešení. Charta bola prijatá Výborom regiónov 3. apríla 2014.
 
Celé znenie Charty viacúrovňového riadenia v Európe nájdete tu: