Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj robí ďalšie postreky proti komárom

Bratislavský kraj robí ďalšie postreky proti zvýšenému výskytu komárov, ktorý bol aj v dôsledku júnových povodní.

 

Bratislavský kraj robí ďalšie postreky proti zvýšenému výskytu komárov, ktorý bol aj v dôsledku júnových povodní. „V deviatich obciach v povodí rieky Morava sa robia postreky pozemnou aplikáciou, v piatok sa použije aj letecká aplikácia. Náklady sú 135-tisíc eur,“ priblížil bratislavský župan Pavol Frešo. Pozemná aplikácia sa použila v obciach Gajary, Malé a Veľké Leváre, Kostolište, Láb, Záhorská Ves, Vysoká pri Morave, Jakubov a Lozorno. Letecké postreky sa budú robiť v piatok ráno vo všetkých menovaných obciach a tiež v Chorvátskom Grobe a v časti Slovenského Grobu.

 

Župa robila prvé postreky proti komárom začiatkom mája. Išlo o štyri obce v okrese Malacky - Vysoká pri Morave, Záhorská Ves, Jakubov a Suchohrad. Najvyšší výskyt komárov zaznamenali obce Vysoká pri Morave a Záhorská Ves. Pri postrekoch sa použila pozemná aj letecká aplikácia. Tento rok je v rozpočte kraja vyčlenených na postreky 175-tisíc €.

 

Bratislavský kraj situáciu pravidelne monitoruje, komunikuje so starostami obcí aj s Okresným úradom životného prostredia v Malackách. Výber lokalít závisel od požiadaviek jednotlivých obcí a operatívneho monitoringu. Použili sa zdraviu neškodné prípravky a postupy na ničenie komárov. Aplikovaný roztok je v nízkej koncentrácii a rýchlo sa rozkladá na neškodné látky. Neohrozuje preto zvieratá a je šetrný aj k necielenému hmyzu.