Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj sa predstaví na Európskom festivale podnikania

V Bratislave sa dnes koná medzinárodné finále podujatia Smart Campus, ktoré je vyvrcholením dvojročného európskeho projektu na podporu podnikania mladých ľudí. V Starej tržnici na Námestí SNP sa od 10:00 stretnú najlepšie tímy zo siedmich Európskych regiónov, aby predstavili vlastné unikátne biznis nápady. Svoje zastúpenie tu bude mať aj Bratislavský kraj. Vyhodnotenie a slávnostné udeľovanie cien bude o 19:00 za účasti významných hostí zo Slovenska a Európy.

 

Na podujatí sa predstaví 35 začínajúcich podnikateľov zo siedmich európskych regiónov - Bratislava, Viedeň, Budapešť, Modena, Benátky, Praha a Štutgart. „Je to príležitosť pre mladých, či už pre študentov alebo čerstvých absolventov, aby si rozvíjali svoje zručnosti v oblasti podnikania a inovácií. Môžu pretvárať vlastné nápady a myšlienky na skutočný a úspešný biznis a aj o tom to je,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo. Projekty vyhodnotia a následne vyberú celkového víťaza renomovaní európski tréneri a experti. Pre verejnosť je počas dňa pripravený aj sprievodný program.

Začínajúci podnikatelia predstavia svoje projekty z oblasti kreatívneho priemyslu, zelenej ekonomiky a informačno-komunikačných technológií. Nakoľko kraj disponuje výrazným vedecko-výskumným a inovačným potenciálom európskeho významu, BSK bude prezentovať možnosti podpory vedy, výskumu a inovácií v regióne. Projekty by mali byť inšpiráciou pre mladých ľudí, ktorí chcú začať podnikať. Podujatie sa bude konať v rámci Európskeho festivalu podnikania pod názvom Smart Campus – Where ideas meet business.

Projekt i.e. Smart je implementovaný prostredníctvom Programu EÚ Central Europe a spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja. Realizuje ho 12 partnerov zo 7 regiónov.