Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj víta postoj Rakúska voči vodnému dielu Bratislava – Pečniansky les

Nový územný plán Bratislavského kraja vylučuje výstavbu vodného diela Bratislava – Pečniansky les, vylučuje trasovanie ropovodu cez Žitný ostrov, výrazne zvyšuje ochranu vinohradov a tretia dráha letiska je v ňom schválená len ako zámer s podmienkou súhlasného stanoviska EIA.

 

Vítame postoj Rakúska voči vodnému dielu Bratislava – Pečniansky les. Výstavbu vodného diela vylučuje aj nový územný plán kraja, vďaka podpore z rakúskej strany sa môžeme spoľahnúť, že project bude nepriechodný,” povedal predseda BSK Pavol Frešo. Proti výstavbe vodného diela Bratislava - Pečniansky les bola spustená petícia, tú doposiaľ podpísalo zhruba tisíc ľudí. Petičné hárky dostanú Bratislavčania do svojich schránok na začiatku októbra.

Nový územný plán Bratislavského kraja schválilo Zastupiteľstvo BSK v piatok 20. septembra. Na jeho tvorbe sa zúčastnili odborníci, samosprávy a nad rámec zákona aj verejnosť prostredníctvom verejných zhromaždení. Som si stopercentne istý, že schválený územný plán odráža skutočný záujem verejnosti,“ myslí si bratislavský župan, ktorý pripomenul, že územný plán má záväzný charakter, preto jeho schválenie považuje za veľké víťazstvo.