Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj vyčlenil milión eur na opravu bratislavských ciest

Bratislavská župa vyčlenila zo svojho rozpočtu jeden milión eur ako dotáciu na opravu zničených ciest v hlavnom meste. Zmenu rozpočtu BSK odsúhlasili krajskí poslanci na dnešnom zasadaní zastupiteľstva. Dotácia pôjde z bežných výdavkov určených na investičné činnosti.

 
„Je to prvá pomoc, ktorú Bratislavská župa mestu poskytuje. Svoj záväzok na cesty sme splnili, mesto musí konať ďalej. Zároveň sme prijali záväzok, že budeme rokovať o tom, aby to nebol trvalý problém, ale budeme hľadať spôsob, akým financovať nielen cesty ale aj potreby, či už župy alebo mesta tak, aby sme neboli na podobné transfery medzi sebou odkázaní,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Témou prerozdelenia daní, cestnej aj príjmu z fyzických osôb, sa budú poslanci zaoberať na júnovom zastupiteľstve.
 
Dotáciu jednohlasne schválila v utorok aj dotačná komisia BSK so spresneniami a doplneniami, ktoré musí magistrát urobiť v žiadosti o dotáciu.