Blindfriendly Piatok 19. 7. 2019 | Meniny má Dušana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj zabezpečil ďalšie čerpadlá pre Devín, pomáha aj župan Frešo

 Hladina Dunaja a Moravy stále stúpa. Situáciu priamo v teréne monitoruje aj bratislavský župan Pavol Frešo, ktorý aj dnes navštívil povodňami ohrozené lokality v Devíne a v Devínskej Novej Vsi. Kraj pomáha ako sa dá, pre Devín zabezpečil ďalšie čerpadlá. Zároveň vyzýva obyvateľov, aby, ak majú čerpadlá, ktoré v súčasnosti nepotrebujú, ich zapožičali občanom postihnutých lokalít.

 
V súvislosti s povodňovou situáciou upozorňuje BSK obyvateľov regiónu, že cyklomost v Devínskej Novej Vsi je uzatvorený a vstup naň je na vlastné riziko. BSK žiada obyvateľov, aby nepodceňovali situáciu a rešpektovali výzvy a nariadenia príslušných orgánov. Pre zvýšenú hladinu Dunaja je od pondelka až do odvolania zatvorené aj Divadlo Aréna.
 
Situáciu Bratislavský kraj monitoruje a v koordinácii s príslušnými inštitúciami prijíma opatrenia. „Situáciu sledujeme a tiež komunikujeme priamo so starostami obcí pozdĺž riek Morava a Dunaj,“ povedal župan Pavol Frešo. Najhoršia situácia je v Devíne a v Devínskej Novej Vsi, podľa starostky Devína Ľubici Kolkovej hrozí zatopenie prístupových ciest do tejto mestskej časti. „Spodok medzi Devínskou Novou Vsou a Vysokou pri Morave je jedno veľké jazero,“ povedal starosta Vysokej pri Morave Dušan Dvoran, podľa ktorého sú v očakávaní, koľko vody ešte príde a pokiaľ ich potlačí Dunaj. Podľa informácii od starostov pezinského okresu, problémy zatiaľ nemajú, ale sú pripravení.
 
Hladina Dunaja a Moravy stále stúpa, v Bratislave, v Devínskej Novej Vsi aj v Devíne je vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity. Podľa SHMÚ dosiahol Dunaj v centre mesta už viac ako 890 cm, v Devíne vyše 850 cm a Morava dosahuje už viac ako 740 cm. Samosprávy osádzajú protipovodňové zábrany.