Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Krajskí poslanci schválili dohodu o výstavbe cyklomosta cez rieku Morava

 Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja schválili partnerskú dohodu o výstavbe cyklomosta cez rieku Morava. Je to nevyhnutná podmienka v zmysle pravidiel Programu cezhraničnej spolupráce SR - Rakúsko na roky 2007 – 2013.

 

Cyklomost bude spájať rakúsky Schlosshof a Devínsku Novú Ves ponad rieku Morava lávkou, ktorá bude nadväzovať na ďalšie medzinárodné cyklotrasy. Most, ktorý bude slúžiť peším, cyklistom a záchrannej službe, sa začne budovať už v tomto roku. Na rakúskej strane sa práce už začali. Bude dlhý 525 metrov, široký štyri a cyklisti prekonajú výškový rozdiel sedem metrov. Stavba bude financovaná predovšetkým z programu cezhraničnej spolupráce SR – Rakúsko. Náklady za slovenskú stranu budú približne 3,2 milióna eur. Vedúcim partnerom projektu je Bratislavský kraj.

Pre aktívnejšie trávenie voľného času dokončila Bratislavská župa koncom minulého roka ďalší úsek cyklistickej trasy medzi obcami Bernolákovo a Ivanka pri Dunaji. „Podarilo sa nám dokončiť ďalší úsek cyklistického chodníka ,ktorý zlepší a zvýši bezpečnosť cyklistov a pomôže turistickému ruchu,“ povedal župan Frešo. Ide o 3,104 km úsek, ktorý je súčasťou cyklochodníka Humuliakovo – Senec. Projekt sa realizoval cez Operačný program Bratislavský kraj, celkové náklady na vybudovanie tohto cyklistického úseku dosiahli 467 328 eur. Župan zároveň doplnil, že rozvoj cyklochodníkov je hlavnou prioritou kraja aj v tomto roku.

Celková dĺžka cyklotrasy z Hamuliakova do Senca je takmer 38 km. Patrí k hlavným cyklotrasám v oblasti Podunajska, napája oblasť na najznámejšiu a najfrekventovanejšiu cyklistickú cestu v Európe - "Dunajskú cyklistickú cestu" (Eurovello 6 - z Čierneho lesa v Nemecku k Čiernemu moru v Rumunsku), ktorej celková dĺžka je 4 448 km.