Blindfriendly Piatok 15. 11. 2019 | Meniny má Leopold Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kuchári a čašníci zo SOŠ Farského budú podávať poľovnícke i ázijské špeciality

 Príprava gastronomických špecialít z poľovníckej, rybárskej, prešporskej či ázijskej kuchyne, prestieranie ale aj podávanie jedál je obsahom praktickej maturity študentov SOŠ Farského 9. Tieto „skúšky dospelosti“ budú žiaci študijného odboru kuchár - čašník skladať v utorok a vo štvrtok od 12:30 v budove školy.

 
„Maturitná skúška je označovaná za vstupnú bránu do života. Žiaci už počas štúdia absolvujú praktické vyučovanie, kde si overia teoretické vedomosti a zároveň môžu realizovať vlastné nápady a recepty.Pri praktickej maturite môžu študenti ukázať a predviesť všetko, čo sa naučili,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 

V utorok predvedú maturanti svoje zručnosti a nadobudnuté vedomosti v oblasti poľovníckej a rybárskej reštaurácie, vo štvrtok zase v oblasti prešporskej a ázijskej reštaurácie. Komisia bude hodnotiť kuchárov za prípravu jedál a čašníkov za podávanie jedál a nápojov ale aj za prípravu učební pre reštaurácie danej gastronómie.