Blindfriendly Sobota 17. 8. 2019 | Meniny má Milica Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kultúrne letá v kraji sú už v plnom prúde

Mestá aj obce v Bratislavskom samosprávnom kraji si pre svojich obyvateľov a návštevníkov pripravili na leto bohatý kultúrny program.

 
„Bratislavský región má stále čo ponúknuť domácim aj turistom. V lete sa k prírodným a historickým pamiatkam pridáva aj množstvo podujatí, ktorými námestia ožijú,“ zhodnotil župan Pavol Frešo.
 
Aj tento rok pripravili mestá a obce v Bratislavskom kraji množstvo podujatí a atrakcií. Hlavné mesto už tradične organizuje Kultúrne leto a hradné slávnosti, kedy ulice Starého Mesta ožijú tradičnými remeslami, pouličnými divadlami či folkovými koncertmi, pripravené sú aj sprievodné akcie, ako napríklad výstavy, divadelné predstavenia či šermiarske súboje. V auguste sa uskutoční tradičný koncert vďaky Tribute to freedom na hrade Devín a pripravené sú aj preteky v horskej cyklistike.
 
Kultúrne sa bude žiť počas leta aj v Malých Karpatoch. Už túto nedeľu bude o 17.00 h v Zámockom parku v Pezinku Detský literárny kolotoč. V piatok 25. júla o 19.30 sa na nádvorí Malokarpatského múzea spojí umenie a kvalitné víno na podujatí Wine & Art, na ktorom sa zúčastní aj herečka a režisérka Milka Zimková. Dychovky v Preši si môžu obyvatelia ale aj návštevníci Pezinka vychutnať od 14. do 17. augusta, kedy sa bude konať už 14. ročník najväčšieho medzinárodného súťažného festivalu dychových hudieb na Slovensku a zúčastnia sa ho štyri európske krajiny. V sobotu 23. augusta sa v Pezinku uskutoční 11. ročník tradičného podujatia vo varení fazuľovej polievky.
 
V druhý augustový víkend čaká na návštevníkov Senca medzinárodný folklórny festival Zatancuj, zahraj a zaspievaj. Svoje zastúpenie bude mať folklór zo Slovenska, Čiech ale aj zo Srbska či Slovinska. Sprievodným programom folklórneho festivalu bude aj stretnutie remeselníkov. Na zručných ľudových remeselníkov sa budú môcť návštevníci pozrieť na Námestí 1. mája v Senci počas celého víkendu od desiatej rána.
 
Nezaostáva však ani Záhorie. Kultúrne leto v Malackách má na celé leto nabitý program. Ten zavŕši 29. augusta 10. ročník Majstrovstiev Malaciek vo varení gulášu. Dovtedy však môžu Malačania aj turisti tráviť nedele napríklad prechádzkou Zámockým parkom so sprievodcom. Výstavy, besedy, pivný festival ale aj flamenco a jóga. Vstup na všetky akcie je voľný.