Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Lamačania budú cez víkend hodovať

Hody sa už tradične konajú na sviatok Rozálie, na počesť zasvätenia miestneho kostolíka sv. Rozálii. Návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenie hudobných, folklórnych a tanečných skupín, tiež sa môžu vláčikom previesť po Lamači.

 
Rozálske hody oslávia obyvatelia a návštevníci bratislavského Lamača už tento víkend. Počas troch dní ožije Malokarpatské námestie nielen hudbou, ale aj vôňou hodových dobrôt. Pripravený je bohatý kultúrny program, ktorý sa začne v piatok o 16:00 na námestí. Na otvorení hodov bude aj predseda BSK Pavol Frešo. Podujatie finančne podporil aj Bratislavský kraj.
 
„Rozálske hody sú ďalším z radov podujatí, ktorým si Lamačania pripomínajú svoje tradície. Rovnako sa k tradíciám staviame aj na Bratislavskej župe, preto som rád, že sme mohli akciu opäť podporiť aj tento rok,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Pripravená je aj tombola a stánky s občerstvením. Nedeľa sa začne v Kaplnke sv. Rozálie slávnostnou svätou omšou k 330. výročiu vysvätenia kaplnky. V priateľskom futbalovom zápase sa na lamačskom futbalovom štadióne stretnú bývalí hráči Lamača proti osobnostiam športu. Návštevníci hodov môžu tiež zažiť pravú lamačskú svadbu.
 
Kaplnka sv. Rozálie bola vystavaná zo zbierok ľudí, ktorí utekali pred morom. Pri oddychu na kopčeku v Lamači sa dozvedeli správu, že mor sa skončil, preto z vďaky postavili túto kaplnku a v roku 1680 ju posvätili.