Blindfriendly Štvrtok 19. 9. 2019 | Meniny má Konštantín Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Láska k športu napriek handicapu

Sociálne zariadenia Bratislavského samosprávneho kraja pripravujú celoročne mnoho podujatí, ktoré napomáhajú k integrácií ich klientov do života. Výnimkou nie sú ani Domov sociálnych služieb prof. Karola Matulaya, ktorý pripravil Športové hry a Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých MEREMA a ich petangový turnaj.

 
V poradí už 25. ročník Športových hier prof. Karola Matulaya, dáva šancu ťažšie mentálne postihnutej populácií zapojiť sa do rôznych športových disciplín. Podujatie je rozdelené na dva dni, koná 9. a 10. júna. Začiatok súťaží v prvý aj druhý deň je o 8.45 hod. a predpokladaný čas ukončenia je o 13.00 hod. Výkon každého klienta bude ohodnotený a odmenený za výkon i účasť. Športový deň sa končí diskotékou. Preteky sa konajú v atletických disciplínach ako integrovaný beh alebo štafeta. Loptové a kolektívne hry sú samozrejmou súčasťou, ktoré majú špeciálne pravidlá, kde asistenti môžu v poli rozohrávať, ale radosť zo zakončenia košom alebo gólom majú klienti – športovci. Podujatie sa koná na štadióne vedľa Domova sociálnych služieb prof. Karola Matulaya a druhý deň za zimným štadiónom v Dúbravke.
 
V stredu 10. júna sa môžete zapojiť do Medzinárodného petangového turnaja, ktorého slávnostné otvorenie sa koná o 9.00 hod. v Penzióne Harmónia v Modre, dekorovanie víťazov bude o 17.00 hod. Petang je kolektívna hra, ktorá pochádza z južného Francúzska. Súčasťou turnaja sú aj sprievodné akcie ako tvorivé dielne, súťažné hry alebo živá hudba. Účastníci majú možnosť turistickej vychádzky do okolitej prírody. Hlad v obedňajších hodinách zaženie guláš a po dekorovaní víťazov grilovačka.