Blindfriendly Utorok 28. 1. 2020 | Meniny má Alfonz Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Ľuďom s ťažkým zdravotným postihnutím pomáha 70 nových invalidných vozíkov

 Klientom Zariadenia komunitnej rehabilitácie Gaudeamus na Mokrohájskej ulici a DSS Rosa na Dúbravskej ceste pomáha pri pohybe v interiéroch, ale aj vonku 70 kvalitných invalidných vozíkov. Vozíky sú v štyroch veľkostiach, určené sú deťom, mladým ľuďom a dospelým s ťažkým zdravotným postihnutím.

 
„Prevažná časť prijímateľov je zo sociálne slabších rodín a zakúpenie či doplatky za dovybavenie vozíkov je pre nich z finančných dôvodov často nemožné. Klientom a ich rodinám tieto invalidné vozíky výrazne pomôžu,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Najmä deti a mladí ľudia vo veku od 15 do 20 rokov, ktorí najrýchlejšie v tomto období rastú, často potrebujú invalidný vozík skôr, ako uplynie päťročná doba nároku na novú kompenzačnú pomôcku.
 
Obe zariadenia – ZKR Gaudeamus a DSS Rosa poskytujú sociálne služby predovšetkým deťom s ťažkým zdravotným postihnutím až do skončenia povinnej školskej dochádzky alebo do skončenia vzdelávania, prípadne ďalšej prípravy na povolanie a samostatný život. Najdlhšie je to do 25 rokov života.
 
Invalidné vozíky sprostredkovali OZ Margarétka z Banskej Štiavnice, OZ Nádej pre lepší život  zo Senca a Tenisový klub Schwarz spolu s OZ Perspektíva z Bratislavy.