Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Malokarpatská knižnica motivuje deti k čítaniu rôznymi súťažami

Malokarpatská knižnica v Pezinku, ktorej zriaďovateľom je Bratislavský kraj, pripravuje aj v tomto roku množstvo výchovno-vzdelávacích programov a podujatí na podporu čítania. Počas marca, ktorý je mesiacom knihy, sa môžu návštevníci knižnice tešiť na viac ako 30 podujatí.

 
„Prostredníctvom podujatí a rôznych súťaží chceme motivovať deti k čítaniu, pretože aj to je spôsob, ako sa môžu vzdelávať a spoznávať svet ako taký,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Ťahákom marcovej programovej ponuky bude okrem Marcového trhu použitých kníh nepochybne Stretnutie s Oľgou a Ľubomírom Feldekovcami v utorok 11. marca o 17:00. Roky budovateľské, zlaté, normálne, reálne a slobodné je názov besedy so spisovateľom Jurajom Šebom, ktorá bude 25. marca.
 
Detskému čitateľovi knižnica okrem svojich tradičných programov (Kým školský zvonček zazvoní, Čítanie je IN) ponúka pokračovanie podujatia Voda, čo ma drží nad vodou, ktorého sa doteraz zúčastnilo viac ako 300 detí. Nepochybne zaujímavá bude aj Beseda o vesmíre a hviezdach s astronómom a spisovateľom Dušanom Kalmančokom, „psia duša“ bude zas témou rozhovoru s dobrovoľníčkou OZ Psia duša Andreou Sedláčkovou či Kvíz o osobnostiach z nášho regiónu.
 
Celoslovenský Týždeň slovenských knižníc otvorí Jarný maratón s knihou - spoločné podujatie s bratislavskými knižnicami. Hlavný maratónsky hosť bude tento rok Petra Nagyová-Džerengová. V ďalších dňoch privítajú v knižnici aj Petra Krištúfka, Juraja Kubicu, Katku Kerekesovú, Borisa Šima, Katarínu Molákovú. Vyvrcholením mesiaca knihy bude už tradične medzinárodné podujatie na podporu čítania Noc s Andersenom.
 
Vlani pripravila Malokarpatská knižnica v Pezinku 248 podujatí, na ktorých sa zúčastnilo 5370 detí a 964 dospelých.