Blindfriendly Piatok 24. 5. 2019 | Meniny má Ela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Marxov Kapitál v Aréne

 V divadle Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, sa na štvrtok 27. 3. 2014 chystá premiéra hry Petra Lomnického „Karl Marx: Kapitál“.

 
„Divadelné hry by nemali byť len o pekných ľuďoch a veselých situáciách. Vážim si Divadlo Aréna za to, že už roky otvára témy, o ktorých sa niektorí boja rozprávať sa čo i len v kuchyni a nie ešte na divadelnom javisku,“ ocenil tzv. Občiansky cyklus Divadla Aréna župan Pavol Frešo.
 
Hru napísal špeciálne na objednávku Divadla Aréna Peter Lomnický a réžie sa ujal Martin Čičvák. Hlavnej role sa zhostila Táňa Pauhofová, ktorá sa na javisku stretne napríklad aj s Lenkou Greppelovou, Braňom Deákom či Tomášom Palonderom. Šesticu hercov uzatvárajú Martin Hronský a Marián Prevendarčík. Hudobný sprievod im bude robiť DJ Reverend.
 
Hra reaguje na otázky ľudí, ako bude vyzerať kapitalistický socio-ekonomický systém o pár rokov. Čo je naozajstnou príčinou svetovej hospodárskej krízy a či sa cítime dobre, keď máme zdanlivo všetko. Divadlo Aréna na čele s Jurajom Kukurom sa nebojí otvárať aj nepríjemné či priamo až zakázané témy. Tiso, Dr. Gustáv Husák či Holokaust sú kontroverzné príbehy, ktorých sa Divadlo Aréna nebojí.
 
V zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja sú okrem Divadla Aréna aj Divadlo Ludus, Astorka Korzo 90 a Bratislavské bábkové divadlo.