Blindfriendly  23. 2. 2020 | Meniny má Roman Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Medzinárodný festival detských folklórnych súborov

V dňoch od 28. mája do 31. mája t. r. sa koná 12. ročník Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov. Organizátorom podujatia je Cech detských folklórnych súborov Bratislavy a okolia. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) finančne toto podujatie podporil a zároveň predseda BSK Vladimír Bajan nad ním prevzal záštitu.

 
,,Deťom vo folklórnych súboroch nikdy nejde o slávu, o vrcholné výkony, či o úspechy v súťažiach. Je to pre nich predovšetkým úžasne vzrušujúca aktivita, pri ktorej sa naplno môžu prejaviť ich pohybové, spevácke, či hudobné schopnosti.“ (http://www.cech-dfs.sk/frame.htm) Faktom je, že v Bratislave je viac ako tridsať detských folklórnych súborov. Všetky ich spája láska k hudbe, tancu a nemenej dôležitým tradíciám.
 
Program je bohatý a zaujímavý, ktorý spestrí už čoskoro kultúrne zariadenia a hlavne ulice Mesta Bratislavy. Vo štvrtok podvečer sa koná slávnostné otvorenie festivalu. V druhý deň, teda v piatok, sa konajú vystúpenia súborov na rôznych miestach Bratislavského kraja. V Rusovciach napríklad vystúpia súbory Umeleckej scény SĽUK-u. V poobedňajších hodinách od 15.00 do 16.30 máte možnosť zastihnúť sprievod súborov v krojoch, ktorý sa bude vlniť v uliciach Starého mesta Bratislavy. Ako každým rokom, aj tento ročník si pripravil vystúpenia na Hviezdoslavovom námestí vo večerných hodinách v piatok a v doobedňajších hodinách v sobotu. V nedeľu sa festival ukončí Galaprogramom v BKIS Bratislava.
 
 
Viac informácií v priloženom plagáte
 

Súvisiace dokumenty