Blindfriendly  20. 10. 2019 | Meniny má Vendelín Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Meniace sa podnebie prináša nové príležitosti

Zmena klímy môže byť pre spoločnosť i prospešná. Vyplýva to zo záverov úvodného stretnutia k projektu Regioclima, ktoré sa uskutočnilo 30. júna t.r. na pôde BSK. BSK je jedným z partnerov medzinárodného projektu Regioclima, do ktorého sa zapojil ako jediný slovenský región v rámci projektu Interreg IVC.

 
Projekt Regionálna spolupráca pri adaptácii na klimatické zmeny (Regioclima) odštartoval 1. októbra 2008 a potrvá 36 mesiacov. Jeho hlavným cieľom je pomáhať spoločnosti, aby sa prispôsobila novým klimatickým podmienkam a aby dokázala využiť príležitosti, ktoré zmena klímy prináša. Do projektu sa okrem BSK zapojili i inštitúcie a regióny zo Španielska, Talianska, Estónska, Francúzska, Grécka, Bulharska a Cypru ako lídra projektu.
 
Aj v rámci takýchto informatívnych stretnutí plánujú partneri posilniť spoluprácu orgánov na celoeurópskej úrovni a vypracovať spoločnú medzinárodnú stratégiu. Cieľom projektu totiž nie je len oboznámiť verejnosť s výsledkami formou publikovaných informácií, ale tiež úprava legislatívy v jednotlivých krajinách.

Súvisiace dokumenty