Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Meremáci a KAMKO reprezentovali kraj na festivale Ekotopfilm 2010

 V stredu 13.októbra, počas tretieho dňa Medzinárodného filmového festivalu ekotopfilm 2010, sa v rámci sprievodného programu festivalu prezentoval v Auparku Bratislavský samosprávny kraj.

 

S pásmom hudobných ukážok a divadelných vystúpení pod názvom „O ľuďoch s ľuďmi“ vystúpili klienti Domova sociálnych služieb prof. Karola Matulaya pre deti a dospelých, Bratislava a Domova sociálnych služieb a zariadenia podporovaného bývania Merema Modra. Divadelníkov prišla podporiť aj podpredsedníčka BSK Gabiella Németh.
Klienti DSS prof. Matulaya vystúpili s Divadlom KAMKO v krehkej hre „O ľuďoch s ľuďmi“, ktorá rozpráva o tom, ako na svete žijú obyčajní ľudia, v rôznych situáciách, riešia svoje vzťahy a problémy, a predviedli hudobné ukážky na afrických bubnoch. „Meremáci“ s divadelným vystúpením „More“ podčiarkli ideu festivalu o ochrane životného prostredia a o trvalo udržateľnom rozvoji. Účinkujúci svojimi vystúpeniami strhli prítomných divákov v sále, pretože z výkonov sálalo toľko nadšenia, radosti a lásky, že priam rozjasnili kinosálu.
Záverom podujatia sa uskutočnila odborná prezentácia DSS prof.Matulaya o divadelnej terapii a práci s klientmi. O tom, že touto terapiou sa dajú dosiahnuť vynikajúce výsledky, sa verejnosť presvedčila na vlastné oči. Je za tým však veľa odbornej, trpezlivej práce a lásky pracovníkov týchto zariadení, ktorí do nej vkladajú celé svoje srdce i dušu. Po skončení programu vychádzali zo sály diváci i aktéri usmiati, spokojní, s pokojom v duši...