Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Mestské cesty dostali finančnú injekciu

Bratislavský samosprávny kraj zo svojho dotačného systému v tomto roku pomohol mestským častiam Bratislavy s opravou ciest. Každá zo sedemnástich mestských častí mala možnosť požiadať o dotáciu na rekonštrukciu svojich komunikácií. S rekonštrukciou pomohla župa aj mestu Malacky a Senec.

 
„V priamej pomoci mestským častiam vidíme oveľa väčší zmysel ako v neadresnej dotácii pre kohokoľvek,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Bratislavský samosprávny kraj na svojom júnovom zastupiteľstve schválil dotácie vo výške 469 020,15 eur na opravu komunikácií v správe mestských častí. Do balíka sa zmestila aj žiadosť mesta Malacky aj mesta Senec. Adresná pomoc správcom komunikácií, na ktoré mesto zabúda, je projekt mimoriadneho významu na zabezpečenie vyhovujúcej dopravnej infraštruktúry.
„Dúbravské cesty boli už dlhodobo v dezolátnom stave a v rozpočte mestskej časti nám na tieto problémy ostávalo veľmi málo peňazí. Dotácia od župy pomohla všetkým Dúbravčanom,“ povedal dúbravský starosta Martin Zaťovič.

„Ružinovské cesty potrebovali nutnú opravu. Bratislavský samosprávny kraj nám, mestským častiam, vyšiel svojim dotačným systémom v ústrety a dočkali sme sa oveľa väčšej pomoci, ako od samotného magistrátu,“ vyjadril sa starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov Dušan Pekár.