Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Mladí fotografi si od septembra zmerajú svoje sily v súťaži

Prvý ročník Veľkej pezinskej fotosúťaže pre žiakov základných a stredných škôl v Bratislavskom samosprávnom kraji potrvá od septembra do decembra. Zapojiť sa do nej môže každý žiak alebo študent základných a stredných škôl v Bratislavskom kraji.

 
„Je dobré, že mladí ľudia z Bratislavskej župy môžu predviesť svoje schopnosti. Verím, že vďaka súťaži sa nájdu také talenty, ktoré budú v budúcnosti reprezentovať našu župu aj v zahraničí,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Žiaci a študenti budú súťažiť v štyroch tematických okruhoch:
1, Tu som rástol (zábery z miest a obcí Bratislavského kraja)
2, Žijeme v škole (momentky zo školského života)
3, Moja rodina (fotografie z rodinného života, rodinných osláv, spoločných rodinných podujatí a podobne)
4, Voľná téma (snímky z dovolenky, prázdnin, prírody, umelecké snímky či fotografie inšpirované knihou)
 
Mladí autori sa môžu do súťaže prihlásiť s maximálne štyrmi vlastnými digitálnymi alebo klasickými fotografiami. Môžu byť čiernobiele aj farebné. Klasické majú byť vo formáte 30x40 centimetrov alebo v jeho odvodeninách. Digitálna fotografia by mala mať rozlíšenie zhruba 2000x1500. Každá fotografia musí mať na zadnej strane uvedené meno, adresu, kontakt a vek autora, školu, ktorú navštevuje, aj názov fotografie a rok jej vzniku.
 
Fotografiami do súťaže môžu mladí autori prispievať do 6. decembra. Tie klasické treba posielať poštou na adresu Malokarpatská knižnica v Pezinku, Holubyho ulica 5, 902 01 Pezinok a fotografie v elektronickej podobe e-mailom na adresu sutaz@kniznicapezinok.sk.