Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Mobilná aplikácia BSK bude koncom týždňa dostupná aj pre OS Android

O dianí v Bratislavskej župe bude ľudí informovať nová verzia bezplatnej aplikácie. Tá pôvodná bola doteraz dostupná len pre mobilné telefóny s operačným systémom iOS.

 
„Mobilnú aplikáciu našej župy si zatiaľ stiahli mnohí majitelia iPhonov. Svedčí to o tom, že o dianie v regióne majú ľudia záujem. Verím, že aplikáciu rovnako ocenia aj užívatelia smartfónov s operačným systémom Android,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
 
 
Už vyše roka je vo viac než 75 mestách a obciach možné komunikovať s Bratislavskou župou cez mobil, dostávať doň aktuálne informácie o dianí v regióne alebo posielať cez mobil podnety na zlepšenie. Mobilnú aplikáciu, ktorú si koncom týždňa budú môcť zadarmo stiahnuť už aj majitelia smartfónov s OS Android priamo do svojho mobilného telefónu, je špeciálne vyvinutá pre potreby samosprávy. Bratislavskému samosprávnemu kraju prináša lepšie spojenie s obyvateľmi a obyvateľom kraja lepší prehľad.
 
Hlavnou časťou aplikácie je Nástenka, na ktorú župa posiela aktuálne správy či informuje o prebiehajúcich alebo plánovaných udalostiach. Ďalšia časť aplikácie sa nazýva Miesta a funguje ako interaktívna mapa. Zaujímavou časťou aplikácie je aj Podnet, prostredníctvom ktorej je možné na úrad Bratislavského samosprávneho kraja poslať anonymný podnet spolu s fotografiou, ktorá obsahuje GPS údaje miesta, kde bola vytvorená. V aplikácii nechýbajú ani kontakty na krajský úrad a tiež informácie, ako aplikáciu používať.