Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Na december je pre deti v Pezinku pripravený bohatý program

Malokarpatská knižnica v Pezinku, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, pripravila na posledný mesiac v roku sériu podujatí pre deti a mládež.

 
„Bratislavská župa je regiónom, ktorý sa snaží život svojich obyvateľov obohacovať a skvalitňovať ho. Dôkazom toho sú aj podujatia, ktoré pripravila pezinská knižnica pre deti a mládež z našej župy,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
 
 
Ešte do Mikuláša môžu žiaci základných škôl posielať v rámci Vianočnej pošty listy o darčeku, ktorým by chceli potešiť svojho blízkeho. Najkrajší list bude odmenený želaným darom. Listy treba posielať do Malokarpatskej knižnice v Pezinku alebo do Centra voľného času. Slávnostné vyhodnotenie bude 18. decembra.
 
Pre škôlkarov z MŠ Pekníkova sú v decembri pripravené hodiny informačnej výchovy o knižnici a knihách s názvom Kým školský zvonček zazvoní. Škôlkari sa budú vzdelávať 4. a 11. decembra od 9:30.
 
Pre ZŠ Fándlyho a ZŠ Na bielenisku pezinská knižnica pripravila tri hlinené popoludnia s názvom Keramika sa nás týka. Školáci zažijú popoludnia spojené s divadelným predstavením 3., 13. a 17. decembra.
 
Žiaci základných škôl budú v decembri aj besedovať o prečítaných knihách. Deti zo ZŠ Fándlyho sa 5. Decembra porozprávajú o knihe G. Futovej Keby som bola bosorka a 10. decembra o knihe J. Pavloviča Bračekovia mravčekovia. Žiaci zo ZŠ Kupeckého 17. decembra pobesedujú o Dobšinského diele Trojruža.
 
Pezinská knižnica na december pripravila aj Tvorivé dielne s predvianočnou tematikou. Na školákov zo ZŠ Fándlyho dielne čakajú 6. a 11. decembra, pre širokú verejnosť budú prístupné 20. a 21. decembra od desiatej do druhej hodiny popoludní.