Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Na programe predsedníctva Slovenska v Rade EÚ bude participovať aj BSK

 V druhom polroku 2016 bude pozornosť celej Únie upriamená na Slovensko, kedy bude predsedať Rade EÚ. Na programe bude aktívne spolupracovať aj Bratislavský kraj, ktorý sa tak môže zviditeľniť na medzinárodnej scéne.

 
„Predsedníctvo v Rade Európskej únie predstavuje obrovský potenciál aj pre Bratislavský kraj. Môžeme sa zviditeľniť na medzinárodnej scéne a poukázať na náš kultúrno-historický, turistický ako aj investičný potenciál. Okrem toho chcem naplno využiť priestor, ktorý ponúka Výbor regiónov v Bruseli, kde plánujem otvoriť témy, ktoré sú pre Bratislavský kraj dôležité a rozprúdiť o nich celoeurópsku diskusiu,“ priblížil bratislavský župan Pavol Frešo. Ako zároveň dodal, aj v rozpočte BSK sú vyčlenené finančné prostriedky na aktivity súvisiace s predsedníctvom SR v EÚ.
 
V súvislosti s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ sa dnes na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR konalo koordinačné stretnutie, ktoré inicioval minister Miroslav Lajčák. Medzi hlavné témy predsedníctva podľa neho bude patriť energetika, boj proti daňovým únikom a téma vody. V rámci predsedníctva sa uskutoční niekoľko stoviek kultúrnych podujatí, ktoré sa konajú nielen v členských krajinách, ale aj v zahraničí, s dôrazom na prezentáciu krajiny v Bruseli. Významnou súčasťou kultúrneho programu bývajú podujatia organizované zastupiteľskými úradmi predsedníckej krajiny.
 
Slovenská republika bude predsedať Rade EÚ v rámci tzv. predsedníckeho tria spolu s Holandskom a Maltou, s ktorými pripraví spoločný politický program. Každý člen skupiny bude v stanovenom poradí predsedať Rade po dobu šiestich mesiacov. Špecifické postavenie bude počas prípravy SK PRES 2016 plniť Stále zastúpenie Slovenskej republiky pri Európskej únií v Bruseli.