Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Na rokovaní zastupiteľstva BSK boli aj gymnazisti

 Piatkové rokovanie zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja si naživo pozreli študenti gymnázia Alberta Einsteina v Bratislave. BSK totiž umožnilo žiakom zasadnúť do lavíc v rokovacej miestnosti a zažiť tak reálnu rozpravu poslancov kraja spojenú s hlasovaním.

 
Žiaci vnímali túto možnosť veľmi pozitívne. “Na školy sa dosť zabúdalo, takže ako študenti prijímame každú aktivitu, ktorá sa do školy môže dostať a skvalitniť našu výučbu a celkovo život na tých školách a naše vzdelanie posunúť ďalej, “  povedal jeden zo študentov gymnázia. “Myslím si, že každému to niečo dalo, že sme si to zažili na vlastnej škole. Prvý krát som si to vyskúšala naživo, videla som ako hlasujú, komunikujú medzi sebou. Bolo to celkom zaujímavé,” dodala jeho spolužiačka.
 
Gymnázium Alberta Einsteina požiadalo úrad BSK o možnosť navštíviť rokovanie v rámci výuky predmetu Náuka o spoločnosti. Žiaci si vďaka tomu mohli reálne predstaviť, čo je to samospráva a ako funguje. Po skončení školáckej návštevy sa BSK rozhodol vyzvať všetky školy v kraji o vyjadrenie záujmu zúčastniť sa nasledujúcich rokovaní. Podľa župana Pavla Freša sa totiž aj takouto návštevou rozširujú obzory študentom, a tie sú potom schopné chápať učivá oveľa jednoduchšie.