Blindfriendly Pondelok 14. 10. 2019 | Meniny má Boris Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Nadjazd v Malackách bude pre opravu od 21. júla uzavretý

 Mostný objekt nad železničnou traťou Bratislava – Kúty v Malackách, ktorý je v správe Bratislavského samosprávneho kraja, je dlhodobo v havarijnom stave, preto je oprava tohto nadjazdu už nevyhnutná.

 

Približne 69. kilometrový úsek cesty II/503 v úseku mostného objektu bude od stredy 21. júla do 31. októbra úplne uzavretý. Havarijný stav nadjazdu spôsobila zatekajúca voda, kvôli ktorej skolabovala 30-ročná izolácia a rozpadol sa asfalt. Izolácia proti vode a vlhkosti sa preto musí urobiť nanovo, na to sa následne položí aj nový asfalt.

Najskôr sa odstránia spevnené plochy vozovky a doplnkové konštrukcie, následne sa zbúrajú mostné základy zo železobetónu, opravia sa dilatačné pásy mosta, izolácie proti tlakovej vode s tesniacim pásom a epoxidový náter. Urobí sa aj pružná zálievka škár, vymenia sa odvodňovače mosta, podkladné a krycie asfaltové zmesi, bitumenove vrstvy. Najnáročnejšia na oprave bude práve výmena izolácie proti vode a vlhkosti.

Bratislavský kraj opravil v rámci nákladov na prípravu projektu výtlky na cestách a hlavné úseky obchádzkových trás, napríklad Továrenskú ulicu, ktorá je v správe mesta Malacky.

Hlavná obchádzková trasa bude vyznačená prenosným dopravným značením. Vedená bude:
Zo smeru Bratislava z diaľnice na smer Rohožník, Studienka, nemocnica
- začína obchádzková trasa na ceste II/503 odbočením doprava pred opravovaným mostným objektom.

Zo smeru Bratislava z diaľnice na smer Veľké Leváre. Kostolište, Malacky – centrum
- začína obchádzková trasa na ceste II/503 odbočením doľava na prvom kruhovom objazde na Priemyselnú ulicu a pokračuje po Továrenskej až po jej napojenie na cestu I/2 (Vampil), kde po odbočení doprava pokračuje po ceste I/2 naspäť do Malaciek.

Zo smeru Bratislava z cesty I/2 na smer Rohožník, Studienka, nemocnica
- začína obchádzková trasa odbočením na Vampil do priemyselného parku na Továrenskú ulicu a pokračuje po Priemyselnej na kruhový objazd pri diaľnici D2.

Zo smeru Studienka a Rohožník na Malacky – centrum
- začína obchádzková trasa na ceste II/503 odbočením pri budove Hasičského a záchranného zboru pod mostom smerom na Bratislavu, pokračuje cez prvý kruhový objazd (Na Padzelku) na druhý kruhový objazd, kde odbočením vpravo pokračuje po Priemyselnej ulici až na Továrenskú a na Vampili odbočením vpravo pokračuje po ceste I/2 naspäť do Malaciek.

Zo smeru Veľké Leváre a Kostolište na smer Rohožník, Studienka, Pernek, nemocnica
- začína obchádzková trasa odbočením na hlavnej križovatke doprava na Štefánikovu a Stupavskú ulicu a pokračuje po ceste I/2 von z mesta a na Vampil a po odbočení doľava sa vracia späť do Malaciek po Továrenskej a Priemyselnej ulici na kruhový objazd pri diaľnici D2.