Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Nadšení fotografi sa do fotosúťaže kraja môžu zapojiť ešte týždeň

 Fotosúťaž Život v bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji spustili Bratislavský samosprávny kraj a krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism na začiatku augusta. Doposiaľ sa do nej zapojilo 307 fotografií. Na portáli www.ephoto.sk možno o hodnotné ceny súťažiť ešte posledný týždeň, odborná porota fotografie vyhodnotí 7. októbra.

 
 „V Bratislavskej župe sa v týchto dňoch začali tradičné vinobrania. Práve na vinohradoch je možné vybudovať cestovný ruch tak, ako to urobil susedný Burgenland. Preto verím, že sa nájde dosť fotografov, ktorí krásu vinohradov a vinobraní zachytia, a tým aj spropagujú,povedal predseda BSK Pavol Frešo, ktorý prevzal záštitu nad fotosúťažou.
 
Fotografi súťažia v troch kategóriách: Moje mesto, moja obec, Vinárstvo a vinohrady, ktorá je aktuálna práve v týchto dňoch, kedy región ožíva vinobraniami, a v špeciálnej letnej kategórii Ukáž leto v kraji. Práve v nej sa nebude hodnotiť striktne kvalita fotografií, ale skôr emócia, ktorú zachytávajú. Bratislavský kraj ponúka mnoho aktivít nabitých energiou. Odvážlivci mohli v lete skúsiť rafting, MTB, hydrospeed, wakeboard alebo windsurf, pri akcii sa odfotiť a ostatným ukázať, ako zabiť nudu. 
 
Druhý ročník fotosúťaže vyhlásila krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, aby spropagovala atraktívne miesta a podujatia regiónu a tým podporila jeho návštevnosť. Fotografie bude aj tento raz hodnotiť porota zložená z profesionálnych fotografov a zástupcov organizátora ako aj minuloročného víťaza fotografickej súťaže. Na najlepších fotografov čakajú atraktívne ceny a po ukončení fotosúťaže je plánovaná vernisáž víťazných fotografií. Podrobné informácie možno nájsť na: www.ephoto.sk/leto.