Blindfriendly Piatok 19. 4. 2019 | Meniny má Jela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Natočili a vyhrali, zaspieva im Ego

V rámci Dňa európskej spolupráce vyhlási Bratislavský samosprávny kraj výhercov filmovej súťaže pre študentov stredných škôl. Ich úlohou bolo nakrútiť dvojminútové video o prínosoch cezhraničnej spolupráce. Víťazi budú vyhlásení už tento piatok o 16:00 v nákupnom srdci Bratislavy, v OC Central. Na podujatí vystúpi aj rapper Ego.

 
„Prostredníctvom krátkych filmov odprezentovali stredoškoláci svoj pohľad na cezhraničnú spoluprácu. Je to jedinečný projekt a pre študentov výborná príležitosť, ako mohli ukázať svoj talent. Najlepší filmár pocestuje do Bruselu,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Študenti stredných škôl mohli svoje dvojminútové filmy posielať do 16. septembra. Na výber mali zo štyroch kategórií. Prihlásilo sa viac ako 30 študentov, videá hodnotila odborná komisia. Na víťazov v každej kategórii čakajú hodnotné ceny – za prvé miesto videokamera, za 2. miesto fotoaparát a za tretie miesto poukážka do bratislavského nákupného centra v hodnote 100 eur. Absolútny víťaz v diváckom hlasovaní vyhrá návštevu Európskeho parlamentu pre celú svoju triedu. Súťaž pripravila župa spoločne s operačným programom INTERACT II. Záštitu nad akciou prevzal europoslanec Eduard Kukan.