Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Noc v Malokarpatskom múzeu

 Aj Malokarpatské múzeum v Pezinku, ktoré patrí pod zriaďovateľskú pôsobnosť Bratislavského samosprávneho kraja, sa v sobotu zapojí do Noci múzeí a galérií.

 
„Osobná skúsenosť a dotyk s dejinami je oveľa hodnotnejší ako len povrchné informácie z internetu. Preto sa aj naše Malokarpatské múzeum v Pezinku dlhodobo zapája do rôznych ďalších výstav či podujatí, ktoré presahujú expozície a pravidelne ponúkajú návštevníkom pridanú hodnotu,“ uviedol na adresu Malokarpatského múzea župan Pavol Frešo.  
Malokarpatské múzeum v Pezinku sa aj v tomto roku zapojí do už desiateho ročníka Noci múzeí a galérií. Tá sa realizuje pod patronátom Rady Európy práve pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí, ktorým je už od roku 1977 práve 18. máj. Cieľom projektu Noc múzeí a galérií je prezentovať návštevníkom naše kultúrne dedičstvo aj inou formou, ako iba prehliadkou exponátov. Pre večerných či nočných návštevníkov sú v mnohých múzeách a galériách pripravené aj workshopy či špeciálne programy.

Výnimkou nie je ani Malokarpatské múzeum na ulici M. R. Štefánika 4 v Pezinku. V sobotu od 18:00 do 23:00 čaká na dospelých návštevníkov welcome drink a spolu s mladšími môžu spoznávať osobnosti malokarpatského regiónu. Ľudovít Štúr, Beňovský či Ján Kupecký sa po rokoch opäť vrátia do Pezinka, návštevníci sa dozvedia kto, kedy a prečo prirovnal Pezinok k Benátkam, kto bol slovenský James Cook a čo má spoločné s malokarpatským regiónom.
Návštevníci sa však počas Noci múzeí a galérií budú môcť v Malokarpatskom múzeu v Pezinku zapojiť aj priamo do programu, napríklad na chodníku slávy môžu nechať svoj odtlačok.
Malokarpatské múzeum v Pezinku je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja od 1. apríla 2002 a má tri vysunuté pracoviská: Literárne a vlastivedné múzeum v Svätom Jure, Múzeum Ferdiša Kostku v Stupave a Rodný dom Jána Kupeckého v Pezinku.