Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Nové a moderné priestory dostalo divadlo LUDUS od svojho zriaďovateľa

 Stagnáciu divadla LUDUS, výnimočného subjektu s dlhou tradíciou uvádzaniu divadelných a iných foriem dramatického, vzdelávacieho a zábavného umenia pre deti a mládež, ktorej svedkami sme najmä v ostatných rokoch, chce Bratislavský samosprávny kraj zastaviť a zvrátiť predovšetkým stabilizáciou priestoru pre jeho pôsobenie. Nájomná zmluva v PKO sa pre LUDUS v júni t.r. totiž končí.

 
Jednou z príčin je pravdepodobne aj časté sťahovanie divadla, naposledy v roku 2003 do priestorov Parku kultúry a oddychu. Bratislavský samosprávny kraj ako zriaďovateľ divadla sa aj vzhľadom na ostatné udalosti spojené s PKO rozhodol divadlo LUDUS presťahovať do priestorov Heineken Tower Stage na Pribinovej ulici, kde účinkuje aj Slovenské divadlo tanca a kde sa konajú koncerty či predstavenia muzikálov. LUDUS tak svoju novú sezónu, 40. ročník, odštartuje v nových, špičkovo vybavených priestoroch s kapacitou 372 miest, ktoré oslovujú najmä mladú generáciu.
 
LUDUS má byť predovšetkým kreatívnym centrom mladých, scénou o mladých a pre mladých. Jeho fungovaním v priestore, spojenom so značkou príťažlivou pre mládež (Divadlo tanca) budeme bližšie k naplneniu jeho pôvodného poslania.
 
Pre toto riešenie sme sa rozhodli po dôkladnom zvážení viacerých možností a porovnaní viacerých kritérií, ktoré sme si pre toto divadlo stanovili. Po analýze produkcie a repertoáru posledných rokov sme usúdili, že pre divadlo LUDUS, keďže nie je typickým profesionálnym divadlom, v jeho súčasnej situácii nemusí byť vhodné mať k dispozícii priestor len pre seba, vhodnejšie by bolo môcť ho prezentovať spolu s inou známou a populárnou značkou bez toho, aby sme mu uberali na atraktivite či jedinečnosti.
 
„Prítomnosť v priestore, ktorý má svojho návštevníka, môže byť pre toto tak trochu netradičné divadlo len prínosom,“ konštatoval predseda BSK Vladimír Bajan.
„Heineken Tower Stage má všetko, čo moderné divadlo potrebuje – výbornú polohu, moderné vybavenie, atraktívnu atmosféru a kompletné zázemie. LUDUS toto všetko získa aj pre seba,“ dodala podpredsedníčka BSK Monika Flašíková-Beňová.
 
„LUDUS je moja srdcová záležitosť a som rád, že dostáva šancu nabrať druhý dych,“ dodal jeden z absolventov Školy LUDUS Roman Luknár.
 
BSK je okrem divadla LUDUS zriaďovateľom aj ďalších divadiel – Divadla Astorka Korzo´90, Divadla Aréna a Bratislavského bábkového divadla. Vo svojej pôsobnosti na poli kultúry má i Malokarpatské osvetové stredisko so sídlom v Modre, Malokarpatské múzeum Pezinok a Malokarpatskú knižnicu.