Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Nový Bibliobox uľahčí kontakt s knižnicou

 V Knižnici Bratislava – Nové Mesto majú oddnes voľnočasové centrum aj Bibliobox zakúpený s podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

 
„Považujem za dôležité, aby mládež mala chuť čítať aj v dobe, keď má namiesto toho možnosť sedieť pred počítačom alebo televízorom. Verím, že to, že deťom uľahčíme kontakt s knižnicou, ich posmelí k tomu, aby na čítanie nezanevreli,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
Bibliobox je špecializované zariadenie, ktoré slúži na vrátenie kníh 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Čitateľský box je samoobslužný a je ideálny pre tých, ktorí knihy nestíhajú vracať počas otváracích hodín.

Ďalšou novinkou v novomestskej knižnici je Knižnično-informačné a voľnočasové centrum pre deti a mládež. To bolo vytvorené z bývalých priestorov nevyužívanej čitárne, oficiálne bolo otvorené dne a do prevádzky bude spustené 23. septembra. Centrum pomôže najmä deťom zo sociálne slabších rodín. Deti – čitatelia knižnice – budú mať v centre k dispozícii výpočtovú techniku a pomôcky, knižnica im poskytne papier a používať budú môcť napríklad aj tlačiareň. Deti budú môcť využívať aj možnosť konzultácií s knihovníčkami, ktoré sú druhou profesiou učiteľky. Tie budú s deťmi preberať prírodné vedy aj slovenčinu a knižnica plánuje začať aj s výučbou cudzích jazykov pre najmenších na báze pohybových aktivít.