Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

O novej chrípke komunikovali odborníci z oblasti zdravotníctva

 Konferenciu o aktuálnom stave novej chrípky, možnostiach jej prevencie a liečby v súčasnosti zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj vo štvrtok 24. septembra t.r. predovšetkým pre lekárov prvého kontaktu s cieľom poskytnúť im komplexné informácie o stave novej chrípky vo svete a na Slovensku.

 
Pracovného stretnutia sa zúčastnili odborníci z oblasti epidemiológie, infektológie, virológie, zástupcovia zdravotných poisťovní, zástupcovia krízového riadenia zdravotníctva pre prípad pandémie a zástupcovia farmaceutických spoločností dodávajúcich očkovacie látky a lieky na chrípku. Všetci prednášajúci zdôraznili význam očkovania proti sezónnej chrípke, ktorým sa môže uľahčiť prípadný priebeh nového typu chrípky. Ďalej informovali o spôsoboch súčasnej prevencie a liečby s výhľadom na avizované nové vakcíny farmaceutických firiem, ako aj o postupe lekárov pre prípad možnej pandémie.
 
Stretnutie otvoril predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan, ktorý zdôraznil, že organizovanie pracovného stretnutia vychádzalo z uznesenia pandemickej komisie vlády SR, ktoré ukladá samosprávnym krajom povinnosť informovať lekárov o vykonaných opatreniach v príprave na pandémiu chrípky. Program pracovného stretnutia sa zopakuje aj v utorok 29.septembra t.r., o 14.00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave pre ďalších všeobecných lekárov bratislavského kraja.