Blindfriendly Štvrtok 12. 12. 2019 | Meniny má Otília Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Obchvat Bratislavy možno formou PPP projektu

Predsedu BSK Vladimíra Bajana a podpredsedu Gabriela Agárdyho dnes prijal minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Ľubomír Vážny. Predstavitelia krajskej samosprávy prišli na stretnutie aj v mene primátora hlavného mesta Andreja Ďurkovského. Témou ich rokovania bolo riešenie dopravy v regióne, najmä obchvat Bratislavy ale aj ďalšie súvisiace dopravné stavby.

 
Minister Vážny podľa vlastných vyjadrení vníma situáciu rovnako ako samospráva ako mimoriadne vážnu a súhlasil s požiadavkou zdynamizovať proces realizácie obchvatu, známeho ako D4. Privítal preto iniciatívu samosprávy hľadať také riešenia, ktoré by znamenali realizáciu tohto diaľničného úseku skôr, než v súčasnosti predpokladanom termíne v roku 2011. Jedným z nich by mohol byť aj spôsob financovania tejto stavby použitím modelu PPP projektu, čo podľa ministra je jedna z možných alternatív. Znamenalo by to, že oproti pôvodnému plánu, ktorý predpokladá začiatok realizácie obchvatu z financií štátneho rozpočtu až v roku 2011, by mohlo reálne prísť k jeho výstavbe aj skôr. Samozrejme za predpokladu legislatívnej prípravy modelu PPP projektov.
 
Dotkli sa aj témy ďalších potrebných dopravných stavieb, ktorých realizácia je v kompetencii Slovenskej správy ciest a to napríklad severného obchvatu Senca. Podpredseda BSK Agárdy informoval ministra Vážneho o pripravenosti mesta Senec participovať na jeho realizácii.