Blindfriendly Piatok 24. 1. 2020 | Meniny má Timotej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Obecné slávnosti v Rohožníku

Obec Rohožník oslavuje 150. výročie vysvätenia kostola a 200. výročie založenia samostatnej farnosti v obci. Tieto udalosti spojili s 3. ročníkom Rohožníckych obecných slávností, ktoré sa konaju v dňoch od 14. do 16. augusta t. r. Slávnostnú omšu v sobotu bude celebrovať bratislavský arcibiskup. Podujatie podporil aj Bratislavský samosprávny kraj.

 
Ukážka tradičnej záhoráckej svadby bude v réžii OZ SPIDUCH - Spívajúci dúchodci a detského folklórneho súboru Bazalička. Pri tejto príležitosti SPIDUCH bude možné prvýkrát vidieť v nových krojoch, ktoré sú replikou pôvodných rohožníckych krojov. Počas svadby budú predvedené zvyky súvisiace s takýmto obradom ako odpýtanie nevesty, odobierka, svadobný sprievod, odčepčenie a iné. To všetko sa bude diať v rámci Sedláckeho dvora, ktorý SPIDUCH už tradične zriadi uprostred Sídliska.
 
V rámci programu spoločnosť Holcim odovzdá granty pre víťazov grantovej výzvy Cena Holcim, ktorá podporuje verejnoprospešnú aktivitu združení a obyvateľov Rohožníka, Malaciek a okolitých obcí.
 
Pri tejto príležitosti bude možné vidieť v akcii niektorých ľudí z našej obce, ktorých pre ich výsledky práce a pôsobenie považujem za výnimočných.
 
 

Súvisiace dokumenty