Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Oceňovanie osobností Slovenska cenou Krištáľové krídlo sa vracia do Bratislavy

Slávnostný galavečer sa z Nitry presúva do novej budovy opery a baletu Slovenského národného divadla a konať sa bude v pondelok 20. apríla o 19.45 hod. Záštitu nad podujatím prevzali minister kultúry Marek Maďarič a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan. 12. ročník Krištáľového krídla pripravili agentúra AGAS, s r.o. v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, reklamnými a mediálnymi partnermi.

 
Niektorí ľudia zažiaria iba na chvíľu - v krátkom okamihu svojho života. Niektorým sa podarí udržať sa na výslní mesiac, rok či dva, ale sú aj jednotlivci, ktorí sú osobnosťami po väčšinu svojho života a aj po ňom. Niektorých poznajú v ich bydlisku a je mnoho takých, ktorých pozná celá krajina a je zopár vyvolených, ktorých pozná celý svet. Neexistuje síce jasné kritérium – kto by mal získať cenu za celoživotné dielo. Mal by to však byť človek, ktorého práca dlhodobo oslovuje a najmä obohacuje široký okruh ľudí. Ak by sme to chceli vyjadriť jedným slovom – najvýstižnejším je slovo – legenda.
 
Projekt Krištáľové krídlo je v našom mediálnom prostredí ojedinelý. Prináša v súčasnosti zriedkavú príležitosť realizácie galaprogramu so sólistami, orchestrom, rytmickou sekciou v živom, priamom televíznom vysielaní, čím nadväzuje na vzácnu tradíciu priamych prenosov orchestrálnych koncertov v Slovenskej televízií. Súčasťou programu galavečera sú diela klasického a operného repertoáru i populárne skladby v moderných aranžmánoch. Myšlienka Krištáľového krídla vo svojich jedenástich ročníkoch vždy napĺňala svoje poslanie – pozdvihnúť úroveň hrdosti našich spoluobčanov na najšikovnejších a najúspešnejších medzi nami, dať i obyčajným ľuďom impulz, aby boli hrdí na svoju domovinu. „Som presvedčený, že zmysluplný život sa dá žiť iba keď sa zaujímame o druhých, dokážeme pomôcť, povzbudiť i oceniť.“ dodal V. Bajan.
 
Účinkujú: Jarmila Hargašová-Lajčáková, Miro Žbirka, Anita Soul, Marcel Palonder, Martina Masaryková, Desmod, Janko Lehocký, orchester SND, Martin Valihora, Juraj Griglák, Juaj Burián, Pavo Bereza, Eugen Vizvári a Radovan Tariška.
 
Nominovaní na Krištáľové krídlo za rok 2008 sú: v kategórii architektúra: Ing. Arch. Juraj Šujan, Ing. Arch. Pavel Paňák – Ing. Arch. Martin Kusý, Ing. Arch. Štefan Svetko; V kategórii Divadlo a audiovizuálne umenie: Diana Mórová, Ondrej Šoth, Ľubomír Vajdička; V kategórii Hospodárstvo: Ing. Peter Kollárik, Ing. Ivan Šramko, RNDr. Tomislav Jurik, CSc.; V kategórii Hudba: Adriana Kučerová (operný spev), Daniela Varínska (klavír), Matúš Jakabčic (jazzová gitara, aranžovanie); v kategórii Medicína a veda: Prof. PhDr. Miroslav Marcelli, PhD., Prof. MUDr. Fedor Šimko, CSc., Prof.MUDr.Mária Šustrová , CsC., Prof. MVDr. Michal Novák, DrSc, Dr.h.c.; v kategórii Publicistika a litaratúra: Ľubo Dobrovoda, Ľuboš Jurík, Dušan Rapoš, Jozef Šuhajda; v kategórii Šport: Pavol a Peter Hochschornerovci, Elena Kaliská, Michal Martikán; v kategórii Výtvarné umenie: Ondrej Rudavský ml., Akad. mal. Peter P O L L Á G , Akad. mal. Svetozár Ilavský; Mimoriadna cena za celoživotné dielo: Walla Tadeáš.
 
Viac informácií o podujatí, o autorke projektu pani Márii Vaškovičovej-Mlčochovej ako aj o držiteľoch ocenenia Krištáľové krídlo z minulých ročníkov nájdete na www.kristalovekridlo.sk.