Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Od včerajšieho večera do dnešného rána bolo v teréne viac ako 10 mechanizmov

Včerajšie večerné sneženie vyslalo do terénu viac ako 10 mechanizmov. V Bratislavskom samosprávnom kraji je údržba vykonávaná na všetkých cestách II. a III. triedy, v celkovej dĺžke 512 km a na 130 mostoch.

 
Regionálne cesty Bratislava vedia okamžite zareagovať na zmenu situácie na cestách, nakoľko máme dispečerské strediská, ktoré nepretržite monitorujú aktuálny stav komunikácií. Dispečing je v pohotovosti nielen na centrále, ale aj na strediskách Malacky, Senec, Pezinok. Každý deň zasielajú hlásenia, preto," povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ RCB Milan Valašik.
Zimnú údržbu bratislavskej župy zabezpečujúRegionálne cesty Bratislava, ktorého dispečing mal od včerajšieho večera do dnešného ránav teréne viac ako 10 mechanizmov, ktoré zabezpečovali zhŕňanie snehu a posyp komunikácií.
V ranných hodinách boli ešte 3 mechanizmy vyslané na kontrolu horských úsekov Pezinská baba, Zochova chata a Červený kameň. Operátom na dispečingoch zatiaľ neboli hlásené žiadne väčšie komplikácie. 
Aktuálna situácia na cestách je stabilizovaná. Cesty sú zjazdné, mokré, miestami pokryté vrstvou kašovitého snehu.
V rámci dôležitosti sú prioritne udržiavané hlavné ťahy, cesty, využívané  autobusovou dopravou, horské úseky a úseky s nebezpečenstvom tvorenia závejov, snehových jazykov a námrazy.
 Regionálne cesty Bratislava ako správca komunikácií, zabezpečujú posyp vozoviek, odstraňovanie snehu z vozovky, odstraňovanie cestných prekážok, službu a pohotovosť, zimné značenie a ochranu pred závejmi ako aj čistenie ciest po zimnej údržbe.