Blindfriendly Piatok 13. 12. 2019 | Meniny má Lucia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Oficiálne spečatenie spolupráce so Záhrebskou župou

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan práve so županom Záhrebskej župy Stjepanom Kožićom slávnostne podpísali Protokol o spolupráci medzi oboma regiónmi.

 
Oficiálne tak potvrdili spoluprácu, ktorá vzájomne prebieha už od roku 2003. Za toto obdobie sa predstavitelia stretli už niekoľko krát (ostatne navštívila delegácia BSK Záhrebskú župu v máji 2008). Výsledkom týchto stretnutí boli konkrétne spoločné projekty. Jedným z nich bol projekt v oblasti školstva, kedy sa oba regióny dohodli na recipročnej výmene študentov (chorvátski študenti navštevovali Strednú ovocinársko-vinársku školu v Modre). Ďalším projektom bolo Hospodárske fórum, ktorý vytvoril priestor na prezentáciu oboch regiónov, predovšetkým ich ekonomického potenciálu. Na základe tohto projektu sa uskutočnili mnohé pracovné stretnutia malých a stredných podnikateľov.
 
Na tému spoločných projektov pokračovali aj na dnešnom rokovaní, kde Vladimír Bajan aj Stjepan Kožić otvorili mnohé otázky ďalšej spolupráce. Predovšetkým išlo o pokračovanie spolupráce v oblasti školstva, kde by boli možné výmenné pobyty študentov stredných škôl – vinársko-ovocinárskej, záhradníckej či konzervatória. Ďalšou oblasťou spolupráce zaujímavou pre Bratislavský kraj je doprava. Oba regióny sú zainteresované v nadregionálnom projekte CETC (Centrálny európsky dopravný koridor), ktorého hlavným cieľom je riešenie dopravnej situácie v okolí hlavného mesta Slovenska i jeho okolia. Vzájomné rokovania by preto boli prospešné pre pokračovanie a napredovanie tejto iniciatívy.
 
Záhrebská župa sa zároveň zúčastňuje na veľtrhu ITF Slovakiatour, ktorý sa nesie v znamení generálneho partnerstva Chorvátskej republiky. Možnosť prezentovať svoj región v stánku BSK prijala Záhrebská župa od predsedu Bajana, po prvýkrát sa tak pripojila k ďalším zahraničným partnerom BSK, k Stredočeskému kraju, Mazowieckemu vojvodstvu a župe Győr-Mosom-Sopron.
 
Viac o Záhrebskej župe: www.zagrebacka-zupanija.hr