Blindfriendly Sobota 7. 12. 2019 | Meniny má Ambróz Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

[3. 3. 2009 13:48:00]

Opäť o krok bližšie k integrovanému dopravnému systému

Bratislavská integrovaná doprava (BID) má svoj tarifný informačný systém. Schválili ho poslanci Bratislavského samosprávneho kraja na svojom ostatnom zasadnutí. Rovnako schválili aj zoznam zastávok a železničných staníc zahrnutých do projektu BID.

 
Podstatou tarifnej integrácie je zjednodušenie prepravy cestujúcim pri kupovaní a používaní cestovných lístkov. Tarifný informačný systém (TIS) znamená pohodlnejšie a jednoduchšie preukazovanie sa zakúpeným cestovným dokladom, či už vo forme cestovného lístku na jednu cestu alebo predplatného cestovného lístku, ktoré si cestujúci budú môcť zakúpiť v moderných predajných automatoch. V rámci BID sú známe aj zastávky a železničné stanice, ich zoznam však nie je nemenný a v závislosti od potrieb obyvateľov i dopravcov môže byť aktualizovaný. Súčasný zoznam zahŕňa viac ako 1600 zastávok a železničných staníc v celom Bratislavskom kraji.
 
Projekt Bratislavskej integrovanej dopravy predstavuje vytvorenie integrovaného dopravného systému, ktorý so sebou prináša výhody ako cestujúcim tak aj dopravcom a objednávateľom dopravy. Jej cieľom je koordinácia dopravy v čase i priestore. Aktuálne schválený tarifný informačný systém ako aj zoznam zastávok a železničných staníc predstavujú ďalšie kroky k úspešnému spusteniu BID. Cieľom projektu Bratislavskej integrovanej dopravy je zatraktívnenie verejnej dopravy v porovnaní s narastajúcou individuálnou dopravou.