Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Open days aj o slovenských start-upoch

 V Bruseli sa koná už dvanásty ročník podujatia Open Days, v rámci ktorého sa prezentujú európske regióny a mestá. Tohtoročnou témou je spoločný rast ako investícia pre ľudí. Účastníci predstavujú svoje operačné programy pre obdobie 2014-2020 a hľadajú spoločné riešenia na podporu investícií a rastu. Svoje zastúpenie tu má tradične aj Bratislavský kraj, ktorý sa podieľa na troch seminároch a spolu so Stálym zastúpením SR pri EÚ a Slovenskou styčnou kanceláriou pre výskum a rozvoj pripravili sprievodné podujatie na tému start-upov.

 
„Pre začínajúcich podnikateľov máme jedno z najmenej atraktívnych prostredí. Myslím si, že je dôležité posilniť povedomie o nových možnostiach pre podnikateľov, preto som rád, že sa aj u nás začínajú prijímať opatrenia na národnej úrovni, aj s podporou prezidenta,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo počas otvorenia podujatia na tému start-upov, ktoré je prvou spoločnou akciou Bratislavského kraja a hlavného mesta Bratislava v Bruseli. Akciu otváral spolu so stálym predstaviteľom SR pri EÚ veľvyslancom Ivanom Korčokom a bratislavským primátorom Milanom Ftáčnikom.
 
Pavol Frešo zároveň pripomenul, že Bratislavský kraj bol prvým regiónom na Slovensku, ktorý vyvinul svoju vlastnú regionálnu inovačnú stratégiu, ktorá identifikovala biotechnológie, IT sektor a nové materiály ako najsľubnejšie oblastí pre rozvoj v oblasti inovácií. „Takže poďme hovoriť o dobrých nápadoch na vytváranie úspešných startupov,“ dodal.
 
Podujatie Open days je kľúčovou udalosťou pre regionálnu politiku EÚ. Na programe je vystúpenie viac ako 500 rečníkov v rámci 108 seminárov a debát. Očakáva sa približne 6000 návštevníkov. 
 

Jednou z hlavných tém podujatia bolo prepájanie regionálnych stratégií prostredníctvom cezhraničnej spolupráce, ktoré by mohlo ponúknuť veľa nových príležitosti pre pohraničné regióny. Diskutovalo sa o makroregionálnych stratégiách, perspektívach cezhraničnej spolupráce a výhodách vyplývajúcich z členstva v euroregióne. Zástupcovia BSK prezentovali na podujatí program cezhraničnej spolupráce SK-AT a tiež regionálnu investičnú územnú stratégiu potrebnú na čerpanie európskych zdrojov z IROPu. Kancelária BSK v Bruseli sa zapojila aj do prípravy sprievodného podujatia na tému používania integrovaných teritoriálnych investícii.