Blindfriendly Štvrtok 12. 12. 2019 | Meniny má Otília Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Operačný program INTERACT zožal úspech na súťaži RegioStars 2013

Operačný program INTERACT sa spomedzi 149 účastníkov súťaže dostal medzi šiestich finalistov v kategórii Rozprávanie audiovizuálnych príbehov podporujúcich regionálnu politiku EÚ. Riadiacim orgánom INTERACT-u je Bratislavský samosprávny kraj.

 

„Bratislavská župa je jedinou samosprávou, ktorá takýto program v rámci strednej a východnej Európy riadi. Inde sú programy tohto typu pod taktovkou ministerstiev. Úspech na súťaži svedčí o tom, že to robíme naozaj dobre,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.


Koncom januára sa v Bruseli uskutočnilo slávnostné oceňovanie finalistov v rámci súťaže RegioStars. Verejná prezentácia vybraných projektov RegioStars Awards sa konala pred odbornou porotou v rámci Open Days, podujatia organizovaného Európskym výborom regiónov, Európskou komisiou a DG REGIO. RegioStars je ocenenie inovatívnych projektov, ktoré sú podporované v rámci kohéznej politiky EÚ. Európska komisia súťaž organizuje od roku 2008. Tento rok sa mohli prihlásení účastníci uplatniť v piatich kategóriách. V prvej kategórii, ktorá spája univerzity s regionálnym rozvojom, v druhej na podporu efektívneho využívania zdrojov malých a stredných podnikov, v ďalších na tému sociálne inovácie: kreatívne reakcie na spoločenské výzvy či integrované prístupy udržateľného rozvoja.


Video s názvom „Stavanie mostov: 20 rokov teritoriálnej spolupráce“ poukazuje na úspechy európskej teritoriálnej spolupráce prostredníctvom vybraných príbehov Európskej únie. Tie reprezentujú cezhraničnú spoluprácu aj spoluprácu medzi národmi a regiónmi.