Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Otvárací koncert Rómeo a Júlia

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo dnes slávnostne zahájil sériu kultúrno-vzdelávacích podujatí pre študentov stredných škôl „Shakespeare-Prokofiev / Romeo a Júlia“. Záštitu nad projektom prevzal minister kultúry SR Marek Maďarič a minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler.

 

 „Dovolili sme si vás sem pozvať preto, lebo Bratislavská župa spolupracuje so strednými školami a chcela sa podeliť doslova o živú kultúru. Aby ste to čo si môžete prečítať niekde v učebniciach, to čo máte sprostredkované na rôznych hodinách, zažili naživo a doslova v najlepšej kvalite“ prihovoril sa stredoškolákom bratislavský župan Pavol Frešo.
Bratislavský samosprávny kraj spolu s bratislavským konzervatóriom a Centrom pre filantropiu zorganizuje do konca novembra 10 predstavení kulúrno-vzdelávacieho podujatia Shakespeare-Prokofiev / ROMEO A JÚLIAurčených študentom stredných škôl. Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu privíta každý deň viac ako 500 študentov, ktorým predstaví kultúrnu klasiku Symfonický orchester Slovenského rozhlasu spolu s profesionálnymi hercami a študentami konzervatória. Podujatia budú moderovať Adela Banášová, Peter „Šarkan“ Novák a Jozef „Dodo“ Kuriľák.
Študenti tak spoznajú nielen odborný výklad literárneho diela Williama Shakespeara, ale atraktívnym spôsobom sa zoznámia aj s jeho zhudobnenou verziou, o ktorú sa postará 90 členný orchester Slovenského rozhlasu pod dirigentským vedením Antona Popoviča. Dramatizáciu príbehu nešťastnej lásky budú mať okrem študentov Konzervatória na starosti aj herci z Divadla Astorka Korzo 90 ako Robert Jakab, Marián Miezga, Juraj Kemka či Sava Popovič.
„Záujem zo strany študentov a škôl ako aj úspech prvých predstavení je veľmi motivujúci pre organizátorov a tvorcov, ktorí už predbežne plánujú druhú fázu na jarné mesiace roka 2016, doplnila Zuzana Šajgalíková, riaditeľka odboru cestovného ruchu a kultúry BSK.