Blindfriendly Sobota 14. 12. 2019 | Meniny má Branislava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Pacienti by mali žiadať vyšetrenie

Onkologickí pacienti, ktorí majú podozrenie, že v Národnom onkologickom ústave v Bratislave nedostali adekvátne ošetrenie, by mali kontaktovať svojho ošetrujúceho onkológa a žiadať dodatočné vyšetrenia. Zhodli sa na tom lekár samosprávneho kraja Valerián Potičný a Mirina Hochelová a Eva Bacigalová z občianskeho združenia Amazonky, ktoré združuje ženy liečiace na karcinóm prsníka.

 
„Pacienti sa obracajú na pacientské organizácie aj na samosprávny kraj so žiadosťami o radu. Tou najčastejšou je, či pacientom v NOÚ bola podávaná správna liečba,“ vyjadril sa po stretnutí lekár samosprávneho kraja Valerián Potičný.
Bratislavský samosprávny kraj od minulého týždňa, odkedy boli medializované informácie o podozrení z trestného činu  krádeže onkologických liekov v NOÚ Bratislava, hľadá spôsoby, ako pomôcť pacientom, ktorí sa naň obracajú a ktorí majú pochybnosti o priebehu svojej liečby. Pacienti sa v tomto prípade môžu obrátiť na svojho ošetrujúceho lekára a žiadať revíziu vlastnej liečby.