Blindfriendly Sobota 22. 2. 2020 | Meniny má Etela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Partnerský Juhomoravský kraj oslavoval 10. výročie vzniku

 Počas víkendu sa v Brne, ktoré je sídlom Juhomoravského kraja a partnerským regiónom Bratislavského samosprávneho kraja, konali oslavy 10. výročia vzniku s názvom „Dni Juhomoravského kraja“. Osláv sa v sobotu 5. júna na brnenskom Námestí Svobody zúčastnil podpredseda BSK Ivo Nesrovnal.

 

Slávnosť otvoril hejtman Juhomoravského kraja Michal Hašek, ktorý úvodom pozdravil všetkých prítomných, ako aj hostí. Vo svojom príhovore vyzdvihol účasť predstaviteľov partnerských regiónov, priateľov, ktorých má Juhomoravský kraj už po celej Európe a poprial všetkým prítomným príjemnú zábavu. Krátky príhovor predniesol aj podpredseda BSK Ivo Nesrovnal, ktorý pozdravil prítomných v mene pána župana Pavla Freša, ako aj v mene obyvateľov Bratislavského kraja. Vyzdvihol dlhoročnú spoluprácu s Juhomoravským krajom, ktorý patrí medzi najstarších partnerov Bratislavského samosprávneho kraja.
Podpredseda BSK Ivo Nesrovnal v krátkom rozhovore s hejtmanom Michalom Haškom mu zagratuloval k zvoleniu do Poslaneckej snemovne. V priebehu programu sa podpredseda BSK Ivo Nesrovnal tiež stretol s vedúcim delegácie francúzskej provincie Gers (Midi-Pyrénées) Bernardom Gendrem, náčelníkom Šumadinského okruhu Zoranom Rajevičom (Srbsko), vicegubernátorom Leningradskej oblasti Alexandrom Kuznecovom a Giovannim Rigonom, radným mesta Treviglio z provincie Bergamo (Taliansko).
Bratislavský samosprávny kraj sa na oslavách desaťročia Juhomoravského kraja zúčastnil v priebehu dňa v komponovanom kultúrnom programe hudobnou produkciou umelcov SND pod názvom „Hudobné mosty“ a prezentáciou v stane partnerských regiónov propagačnými materiálmi cestovného ruchu, bratislavskými rožkami a ukážkami keramickej figurálnej tvorby manželov Hanúskových z Pezinka.